Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları Derneğinin (YBKDER) düzenlediği I. Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları Çalıştayı 29 Nisan 2019 tarihinde Ankara’da yapıldı. Çalıştay’a, THBB MYM Personel Belgelendirme Müdürü Didem Nur Bülbül katıldı.

Çalıştay, Mesleki Yeterlilik Sisteminin iş dünyası ve çalışanlarıyla buluşmasını sağlayan belgelendirme kuruluşları, ilgili sivil toplum kuruluşları ile kamu otoriteleri arasında iş birliği platformu oluşturarak Mesleki Yeterlilik Sisteminin gelişimine katkıda bulunmak, belgelendirme süreçlerinde yaşanan sorunları, ilgili tarafların beklentilerini ve öngörülerini tespit etmek ve mevcut sorunlara ilişkin alınacak tedbirleri belirlemek amacıyla düzenlendi.

Çalıştay’da açış konuşması yapan YBKDER Dernek Başkanı Osman Camcı, İNTES Genel Sekreteri Necati Ersoy, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Yunus Yener, AB Türkiye Delegasyonu Eğitim ve Öğretim Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Vekili Sedat Yenidünya, TÜRKAK Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Gözüküçük ve Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Metin Karaman, Ulusal Yeterlilik Sistemi’nin durumu ve geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Paylaş