Mesleki Yeterlilik sınavımızı Betonsa Gebze Tesisinde yaptık

THBB MYM tarafından tarihinde yayınlandı

Türkiye Hazır Beton Birliği Mesleki Yeterlilik Merkezi (THBB MYM) olarak, Beton Pompa Operatörü Mesleki Yeterlilik sınavımızı 25-26 Mart 2021 tarihlerinde Akçansa Çimento San. ve Tic. AŞ’nin Betonsa Gebze Hazır Beton Tesisi’nde gerçekleştirdik.

THBB MYM’nin yaptığı sınav sonrası başarılı bulunan adaylar, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından düzenlenecek Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı ile çalışacak.

THBB Mesleki Yeterlilik Merkezi hakkında

Sektör çalışanlarına ve beton kullanıcılarına yönelik eğitimler ve seminerler düzenleyen Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) 2015 yılında Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu’na göre sınav ve belgelendirme yapmak amacıyla Türkiye Hazır Beton Birliği İktisadi İşletmesi Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezini (THBB MYM) kurmuştur. THBB MYM, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından Betoncu Ulusal Yeterliliği kapsamında 2016 yılında akredite edilmiştir. Mesleki Yeterlilik Kurumunun (MYK) yetkilendirme denetimi başarı ile gerçekleşen THBB MYM, sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilmiş ve 2016 yılında faaliyetlerine başlamıştır. 2019 yılında “Beton Pompa Operatörü Ulusal Yeterliliği” kapsamında akredite olan ve yetki belgesini alan THBB MYM, belgelendirme faaliyetlerine başlamıştır. THBB MYM’nin İNTES ile birlikte hazırladığı “Beton Santral Operatörü” Ulusal Yeterliliğinin Mesleki Yeterlilik Kurumu İnşaat Sektör Komitesi tarafından değerlendirilmesinin ardından Resmî Gazete’de ve MYK resmî web sitesinde 11.03.2020 tarihinde yayımlanmıştır. THBB MYM’nin İNTES ile birlikte hazırladığı “Beton Transmikser Operatörü Ulusal Meslek Standardı” çalışmaları devam etmektedir.

İletişime geçmek için burayı tıklayınız.

Diğer Haberler
Türkiye Hazır Beton Birliği Mesleki Yeterlilik Merkezi (THBB MYM) olarak…
Cresta Posts Box by CP