Türkiye Hazır Beton Birliği Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezinin (THBB MYM) bugüne kadar gerçekleştirdiği Beton Pompa Operatörü Mesleki Yeterlilik Sınav sayısı 20’ye ulaşırken başarılı olan 63 aday Beton Pompa Operatörü Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazandı.

Mesleki Yeterlilik Belgelendirmesi alanında çalışmalarını yürüten THBB MYM, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından 29 Mayıs 2019 tarihinde Beton Pompa Operatörü ulusal yeterliliğinden sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirildi. İlk Beton Pompa Operatörü Mesleki Yeterlilik sınavını 3 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştiren THBB MYM, aralık, ocak ve şubat aylarında belgelendirme sınavlarına devam etti.

27 Şubat 2020 tarihinde Yiğit Hazır Beton San. ve Tic. Ltd. Şti. ve Köroğlu Beton İnşaat Turizm İç ve Dış Tic. AŞ ile Beton Pompa Operatörü Mesleki Yeterlilik sınavını başarılı bir şekilde gerçekleştiren THBB MYM, 2 Mart 2020 tarihinde Akçansa Çimento San. ve Tic. AŞ’nin Betonsa Büyükkarıştıran Hazır Beton Tesisi’nde, 12 Mart 2020 tarihinde Yıldırım Madencilik Hafriyat Beton Nak. İnş. Taah. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin Balıkesir Havran’daki tesisinde, 13 Mart 2020 tarihinde Akçansa Çimento San. ve Tic. AŞ’nin Betonsa Balıkesir Edremit Hazır Beton Tesisi’nde Beton Pompa Operatörü Mesleki Yeterlilik sınavları düzenledi.

Böylece THBB MYM’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği Beton Pompa Operatörü Mesleki Yeterlilik Sınavı 20’ye ulaştı. Bu sınavlarda başarılı olan 63 aday Beton Pompa Operatörü Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazandı. THBB MYM’nin yaptığı sınavlarda başarılı olan adaylar, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından düzenlenecek Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı ile çalışacak.

Mesleki Yeterlilik Belgesi” almak için 0216 322 96 70 numaralı telefondan THBB MYM’yi arayabilir veya www.thbb.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

THBB Mesleki Yeterlilik Merkezi hakkında


Sektör çalışanlarına ve beton kullanıcılarına yönelik eğitimler ve seminerler düzenleyen Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) 2015 yılında Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu’na göre sınav ve belgelendirme yapmak amacıyla Türkiye Hazır Beton Birliği İktisadi İşletmesi Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezini (THBB MYM) kurmuştur. THBB MYM, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından Betoncu Ulusal Yeterliliği kapsamında 2016 yılında akredite edilmiştir. Mesleki Yeterlilik Kurumunun (MYK) yetkilendirme denetimi başarı ile gerçekleşen THBB MYM, sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilmiş ve 2016 yılında faaliyetlerine başlamıştır. 2019 yılında “Beton Pompa Operatörü Ulusal Yeterliliği” kapsamında akredite olan ve yetki belgesini alan THBB MYM, belgelendirme faaliyetlerine başlamıştır. THBB MYM’nin İNTES ile birlikte hazırladığı “Beton Santral Operatörü” Ulusal Yeterliliğinin Mesleki Yeterlilik Kurumu İnşaat Sektör Komitesi tarafından değerlendirilmesinin ardından Resmî Gazete’de yayımlanması beklenmektedir.

Formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

Aydınlatma Metni (gerekli)
Aydınlatma Metni'ni okuduğumu ve onayladığımı kabul ediyorum.

E-posta gönderilmesini onaylıyor musunuz? (gerekli)
EvetHayır

Paylaş